O nás

 

Firma Homola s.r.o. vznikla v roce 1990. Původně jsme se zabývali dodáváním technologií pro linky STK a emisní stanice. Tuto činnost jsme v roce 1992 rozšířili o dodávky komplexního vybavení servisů pro osobní a nákladní vozidla. Našimi zákazníky se postupně stali nejen malé servisy, ale i značkové servisy, importéři zahraničních vozidel, výrobní podniky a další významní partneři v automobilové dopravě.

 

Na začátku činnosti firma spolupracoval přibližně s 20-ti dodavateli. V důsledku rozšiřování sortimentu jejich počet postupem času narůstal. Předmětem prodeje jsou různá zařízení, přístroje a nářadí od velkých strojů a technologických celků až po drobné nářadí, speciální přípravky a náhradní díly. Dnes spolupracuje s více jak 70-ti dodavateli.  Prodáváme výrobky nejlepších světových výrobců autoservisní techniky z Německa, Itálie, Francie, Švédska a jiných zemí.  V našem sortimentu naleznete pneuservisní stroje, geometrie, plničky klimatizací, brzdové zkušebny, vybavení karosáren, olejové hospodářství, odsávání a kompletní sortiment zvedáků a mnoho dalšího. S většinou dodavatelů spolupracuje od samého vzniku společnosti, čímž je zabezpečena kontinuita servisu, náhradních dílů a přátelských vztahů. 

 

Naše firma otevřela v roce 1990 nejprve dvě provozovny, a to v Brně a Bratislavě. Od vzniku samostatné ČR a SR se každá z provozoven stala samostatným právnickým subjektem. V současné době má naše firma tři provozovny na Slovensku a dvě v Česku, Praze a Brně.

 

Velký význam klademe na vzdělávání a doškolování našich zaměstnanců a zaměstnanců našich obchodních partnerů. Pravidelně v našich školicích střediscích provádíme odborná školení pro mechaniky servisů vozidel.  Firma Homola si vybudovala své dobré jméno také díky tomu, že každé zařízení u nás zakoupené, naši odborní pracovníci nejen namontují, zákazníka na zařízení proškolí, ale zejména v případě problému kvalitně a odborně opraví. V případě potřeby zapůjčujeme našim zákazníkům po dobu opravy nové zařízení.

 

Jako další významnou součástí naší činnosti se stali revize zvedacích zařízení, kompresorů a elektrických zařízení a kalibrace zařízení, které kalibrujeme na nejmodernějších zařízení navázaných na mezinárodní etalony.